Aktivity

Turistika Pec pod Sněžkou disponuje spoustou turistických tras, které vás zavedou do krásné horské krajiny s mnoha výhledy těch největších hřebenů českých hor. Mezi ty nejtradičnější výlety patří Sněžka, Obří důl, Richterovy boudy, Výrovka, Velká a Malá Úpa či Růžohorky.

Cykloturistika Stejně tak jako pěšky si užijete v Peci a okolí na kole. Pokud se vám nebude chtít šlapat kopce, využít můžete lanovou dopravu. Tuto možnost nabízejí Hnědý vrch, Portášky nebo Černá Hora v Jánských Lázních. K dispozici je i Krkonošský cyklobus (červen – září). Zajímavá možnost je zapůjčení motorových koloběžek a elektrokol.
Relaxpark Pro ty, co chtějí aktivnější a adrenalinovou dovolenou, je tu Relaxpark. Svést se můžete na bobové dráze, 55 metrů dlouhé skluzavce, zaskákat na trampolínách, přemostit se přes Bukové údolí ve výšce 15 metrů či si zkusit lanové centrum.

Lyžování V zimě je v Peci pod Sněžkou několik možností na lyžování. Místní SkiResort nabízí 10 sjezdovek – Javor I,II, Hnědý Vrch, Vysoký Svah, Zahrádky, Zahrádky II, Klondike, Zahrádky III, Mulda a Eso. Dále freestyle park a několik lyžařských školek. Zavítat můžete také na nedalekou Černou Horu. Na své si přijdou i běžkaři a skialpinisti. Pecí totiž prochází upravené trasy Krkonošské magistrály. Kromě lyžování můžete zkusit snowtubing, vyhlídkovou jízdu kočárem taženým koňmi, vyjížďky na koních, rolbou nebo se psím spřežením. Možností je i bruslení na ledové ploše.